Mercedes-Benz G-Klasse mit AMG Felgen, with AMG rims, canvasit blue metallic
Product number:
430760-002
Listprice:
17,95 €
Tone-on-tone, the new silver multi-spoke AMG rims on the silver-colored model of the current Mercedes-Benz G-Class look particularly good.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | canvasit blue metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 16.5 g |
| Release Date | July/August 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Tone-on-tone, the new silver multi-spoke AMG rims on the silver-colored model of the current Mercedes-Benz G-Class look particularly good.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | canvasit blue metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 16.5 g |
| Release Date | July/August 2021 |