Mercedes-Benz G Class with AMG rims
Product number:
420488
Listprice:
15,95 €
New type! New in the Herpa range: the AMG rims on the latest G-Class. The multi-spoke rims are painted in fine silver.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | designo desert sand |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 16.6 g |
| Release Date | March/April 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! New in the Herpa range: the AMG rims on the latest G-Class. The multi-spoke rims are painted in fine silver.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | designo desert sand |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 16.6 g |
| Release Date | March/April 2020 |