Mercedes-Benz G class Brabus, with new Brabus rims (new type)
Product number:
102131
Listprice:
22,95 €
New type! With Brabus rims redesigned by Herpa, the popular new Mercedes-Benz G-Class in black in the familiar showcase box is released as a one-time limited edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brabus |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 92 x 48 x 60 mm |
| Weight | 45.6 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! With Brabus rims redesigned by Herpa, the popular new Mercedes-Benz G-Class in black in the familiar showcase box is released as a one-time limited edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brabus |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 92 x 48 x 60 mm |
| Weight | 45.6 g |
| Release Date | March/April 2019 |