Mercedes-Benz Econicbox truck "Special Environmental North Rhine-Westphalia LANUV"
Product number:
309660
Listprice:
29,95 €
A quite striking vehicle is stocked by the LANUV in North Rhine-Westphalia for special environmental measurements.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Sondereinsatz Umweltmessungen Nordrhein-Westfalen NRW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 59 g |
| Release Date | January/February 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A quite striking vehicle is stocked by the LANUV in North Rhine-Westphalia for special environmental measurements.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Sondereinsatz Umweltmessungen Nordrhein-Westfalen NRW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 59 g |
| Release Date | January/February 2019 |