Mercedes-Benz Econic turnable ladder "Fire Department Bocholt / Rhede"
Product number:
094481
Listprice:
39,95 €
The fire brigades in Bocholt and Rhede, near the Dutch border, use this Mercedes-Benz Econic turnable ladder together.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Bocholt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 36 x 36 mm |
| Weight | 66.6 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The fire brigades in Bocholt and Rhede, near the Dutch border, use this Mercedes-Benz Econic turnable ladder together.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Bocholt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 36 x 36 mm |
| Weight | 66.6 g |
| Release Date | March/April 2019 |