Mercedes-Benz eActros 600 ProCabin Streamspace rigid tractor 2axles, white
Product number:
318204-002
Listprice:
21,95 €
The first two colors (318204 and 318211) of the new all-electric Mercedes-Benz eActros 600 Procabin tractor unit with Streamspace cab were quickly sold out. The tractor unit now appears in white.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 46 g |
| Release Date | News I, March/April 2025 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The first two colors (318204 and 318211) of the new all-electric Mercedes-Benz eActros 600 Procabin tractor unit with Streamspace cab were quickly sold out. The tractor unit now appears in white.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 46 g |
| Release Date | News I, March/April 2025 |