Mercedes-Benz E320 ELW "Viernheim fire department"
Product number:
271134
Listprice:
10,00 €
Some small remaining stocks are now available through our eXtra online shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Viernheim |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 36 x 30 mm |
| Weight | 13.2 g |
| Production date | 12/2003 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Some small remaining stocks are now available through our eXtra online shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr Viernheim |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 36 x 30 mm |
| Weight | 13.2 g |
| Production date | 12/2003 |
| Limited quantity | 750 |