Mercedes-Benz E-Class station wagon emergency doctor
Product number:
270007
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Berufsfeuerwehr Trier |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | White / daily fluid red |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 27 x 25 mm |
| Weight | 9 g |
| Production date | 04/2004 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Berufsfeuerwehr Trier |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | White / daily fluid red |
| Packaging dimensions LxWxH | 63 x 27 x 25 mm |
| Weight | 9 g |
| Production date | 04/2004 |
| Limited quantity | 500 |