Mercedes-Benz E 200 "Police"
Product number:
070386
Listprice:
18,25 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | police |
| Material | metal |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 156 x 74 x 81 mm |
| Weight | 181 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | police |
| Material | metal |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 156 x 74 x 81 mm |
| Weight | 181 g |