Mercedes-Benz box type "Colonia"
Product number:
092418
Listprice:
22,50 €
Herpa’s Colonia fleet is expanded. The company utilizes the Mercedes-Benz Vario with long wheel base as mobile workshop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Colonia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Fire red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 28.5 g |
| Release Date | March/April 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa’s Colonia fleet is expanded. The company utilizes the Mercedes-Benz Vario with long wheel base as mobile workshop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Colonia |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Fire red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 28.5 g |
| Release Date | March/April 2016 |