Mercedes-Benz B-class "Follow Me", 2 pieces
Product number:
066310
Listprice:
17,50 €
The well-known N-track Mercedes-Benz B-class is produced as one-time edition as follow-me vehicle in the striking checkerboard pattern.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Follow Me |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Yellow black |
| Packaging dimensions LxWxH | 60 x 60 x 36 mm |
| Weight | 9.8 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The well-known N-track Mercedes-Benz B-class is produced as one-time edition as follow-me vehicle in the striking checkerboard pattern.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Follow Me |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Material | plastic |
| Color | Yellow black |
| Packaging dimensions LxWxH | 60 x 60 x 36 mm |
| Weight | 9.8 g |
| Release Date | November/December 2014 |