Mercedes-Benz Axor rigrid tractor
Product number:
158015
Listprice:
11,50 €
New type! At the IAA 2010, the current MB Axor rigid tractor was presented with a modified front and is now released in the retail collection.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 35 mm |
| Weight | 35.2 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! At the IAA 2010, the current MB Axor rigid tractor was presented with a modified front and is now released in the retail collection.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 35 mm |
| Weight | 35.2 g |
| Release Date | January/February 2011 |