Mercedes-Benz Axor Nooteboom teletrailer semitrailer
Product number:
152068
Listprice:
30,25 €
The red and silver series of construction vehicles is continued with this telescope adjustableNooteboom Teletrailer, hauled by a Mercedes-Benz Axor tractor.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 71.5 g |
| Release Date | March/April 2006 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The red and silver series of construction vehicles is continued with this telescope adjustableNooteboom Teletrailer, hauled by a Mercedes-Benz Axor tractor.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 71.5 g |
| Release Date | March/April 2006 |