Mercedes-Benz Axor 1523 sweeper
Product number:
278560
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Remondis |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 35 x 75 mm |
| Weight | 40 g |
| Production date | 01/2009 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Remondis |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 35 x 75 mm |
| Weight | 40 g |
| Production date | 01/2009 |
| Limited quantity | 1000 |