Mercedes-Benz Atego box trailer with liftgate "THW Berlin"
Product number:
092234
Listprice:
29,50 €
This box truck with tail-lift is operated for material transports. In the rear, the THW logo was printed on which is also realized on the model.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 43.6 g |
| Release Date | January/February 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This box truck with tail-lift is operated for material transports. In the rear, the THW logo was printed on which is also realized on the model.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 43.6 g |
| Release Date | January/February 2016 |