Mercedes-Benz Atego 3-site dumper "THW Landau"
Product number:
149525
Listprice:
11,28 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 25.4 g |
| Release Date | September/October 2003 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 25.4 g |
| Release Date | September/October 2003 |