Mercedes-Benz Atego 2528 tandem-axle dump trailer
Product number:
145367
Listprice:
12,52 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 75 x 36 mm |
| Weight | 42.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 75 x 36 mm |
| Weight | 42.5 g |