Mercedes-Benz Arocs M Schmitz Cargobull dump semitrailer truck, grey / yellow
Product number:
315654
Listprice:
29,95 €
New type! From now on, Herpa will add a second series of neutral construction vehicles to its range, without neglecting the municipal orange vehicles. As an alternative, Herpa will always offer further versions of construction vehicles in mouse gray with yellow bumpers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60 g |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! From now on, Herpa will add a second series of neutral construction vehicles to its range, without neglecting the municipal orange vehicles. As an alternative, Herpa will always offer further versions of construction vehicles in mouse gray with yellow bumpers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60 g |
| Release Date | November/December 2022 |