Mercedes-Benz Arocs L dump semitrailer "Schmuttermair"
Product number:
306867
Listprice:
39,95 €
Schmuttermair is based in Dasing. Herpa has already realized four vehicles as miniature models. Next to the elaborate raster printing on the trough the vehicle is alsodelivered with chromed Horns.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schmuttermair |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.3 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Schmuttermair is based in Dasing. Herpa has already realized four vehicles as miniature models. Next to the elaborate raster printing on the trough the vehicle is alsodelivered with chromed Horns.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schmuttermair |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 54.3 g |
| Release Date | March/April 2017 |