Mercedes-Benz Arocs dump semitrailer "Trio-Trans"
Product number:
306270
Listprice:
36,95 €
Next to the transport of refrigerated goods Trio-Trans has also been active in the construction area for years. Currently, a Mercedes-Benz Arocs was purchased with a trough semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53.2 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to the transport of refrigerated goods Trio-Trans has also been active in the construction area for years. Currently, a Mercedes-Benz Arocs was purchased with a trough semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53.2 g |
| Release Date | September/October 2016 |