Mercedes-Benz Arocs 6x4 tractor with crane, red
Product number:
313315
Listprice:
21,95 €
This Mercedes-Benz Arocs tractor with a loading crane and rear support joins the range of special tractors at Herpa. First of all, the model appears with a red driver’s cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | May/June 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This Mercedes-Benz Arocs tractor with a loading crane and rear support joins the range of special tractors at Herpa. First of all, the model appears with a red driver’s cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | May/June 2021 |