Mercedes-Benz Antos M refrigerated semitrailer "EDEKA"
Product number:
302937
Listprice:
34,50 €
EDEKA now also promotes its slogan "Wir lieben Lebensmittel" (we love foods) on its trucks. The silver-color miniature model features the new EDEKAdesign in elaborate half-tone print.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EDEKA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.5 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
EDEKA now also promotes its slogan "Wir lieben Lebensmittel" (we love foods) on its trucks. The silver-color miniature model features the new EDEKAdesign in elaborate half-tone print.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EDEKA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.5 g |
| Release Date | November/December 2013 |