Mercedes-Benz Antos garbage container trailer "Wertz Aachen"
Product number:
307437
Listprice:
39,95 €
Next to extremely heavy cranes and logistics vehicles, the big Aachen-based all-rounder also specializes in waste disposal. This compactor container trailer is operated regionally.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wertz Aachen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.5 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to extremely heavy cranes and logistics vehicles, the big Aachen-based all-rounder also specializes in waste disposal. This compactor container trailer is operated regionally.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wertz Aachen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.5 g |
| Release Date | May/June 2017 |