Mercedes-Benz Actros Titan low boy semitrailer 4a/2a-3a "Baumann"
Product number:
147613
Listprice:
26,67 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Baumann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | beige |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.9 g |
| Release Date | November/December 2001 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Baumann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | beige |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.9 g |
| Release Date | November/December 2001 |