Mercedes-Benz Actros Streamspace truck transporterTrailer "ARS"
Product number:
311083
Listprice:
49,95 €
Mercedes-Benz Actros Streamspace truck transporter Trailer "ARS"
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ARS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white-silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 64 g |
| Release Date | November/December 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Mercedes-Benz Actros Streamspace truck transporter Trailer "ARS"
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | ARS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white-silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 64 g |
| Release Date | November/December 2019 |