Mercedes-Benz Actros Streamspace Stöffel-liner truck semitrailer "Riwatrans"
Product number:
304122
Listprice:
27,50 €
The popular model series of the fictional forwarder Riwatrans is continued with a Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 with Kempf Stöffel-Liner trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 73.7 g |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The popular model series of the fictional forwarder Riwatrans is continued with a Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 with Kempf Stöffel-Liner trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 73.7 g |
| Release Date | November/December 2014 |