Mercedes-Benz Actros Streamspace pick-up trailer with loading crane
Product number:
159616
Listprice:
24,50 €
The new Mercedes-Benz Actros with Streamspace cab, utilized as construction material trailer with loading crane, enhances the current Herpa constructionvehicle fleet.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.5 g |
| Release Date | March/April 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new Mercedes-Benz Actros with Streamspace cab, utilized as construction material trailer with loading crane, enhances the current Herpa constructionvehicle fleet.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.5 g |
| Release Date | March/April 2012 |