Mercedes-Benz Actros Streamspace interchangeable curtain canvas trailer "Rieck"
Product number:
303835
Listprice:
32,50 €
Another model of the Rieck Logistik Group from Großbeeren south of Berlin is released with the current Streamspace 2.5 cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rieck Logistik-Gruppe |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92.9 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Another model of the Rieck Logistik Group from Großbeeren south of Berlin is released with the current Streamspace 2.5 cab.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Rieck Logistik-Gruppe |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92.9 g |
| Release Date | July/August 2014 |