Mercedes-Benz Actros Streamspace fuel tank semitrailer "Total"
Product number:
301831
Listprice:
28,50 €
The Total brand has been supplying Germany’s car drivers with fuels for 60 years. Herpa realized the current Mercedes-Benz Actros with fuel tank trailer and the company’s current design.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Total |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80.5 g |
| Release Date | March/April 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Total brand has been supplying Germany’s car drivers with fuels for 60 years. Herpa realized the current Mercedes-Benz Actros with fuel tank trailer and the company’s current design.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Total |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80.5 g |
| Release Date | March/April 2013 |