Mercedes-Benz Actros Streamspace curtain canvas truck with trailer "Sigr.si" (SI)
Product number:
303095
Listprice:
29,50 €
The forwarder Sigr, established in 1936, is based in Slovenia. The striking Mercedes-Benz trucks are mainly inter alia operated in Germany and Benelux to transport flowers and fresh produce.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Sigr.Si Bizjak Slowenien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.1 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Sigr, established in 1936, is based in Slovenia. The striking Mercedes-Benz trucks are mainly inter alia operated in Germany and Benelux to transport flowers and fresh produce.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Sigr.Si Bizjak Slowenien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.1 g |
| Release Date | January/February 2014 |