Mercedes-Benz Actros Streamspace curtain canvas semitrailer "Offergeld"
Product number:
304184
Listprice:
29,50 €
The forwarder Offergeld from Würselen near Aachen provided the original for a Herpa miniature model. Following the glass inloader and the silo trailer we now release a new Mercedes-Benz with curtain-canvas trailer. Also still available: 303453 Scania R Highline silo semitrailer “Offergeld”
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Offergeld Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Release Date | January/February 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Offergeld from Würselen near Aachen provided the original for a Herpa miniature model. Following the glass inloader and the silo trailer we now release a new Mercedes-Benz with curtain-canvas trailer. Also still available: 303453 Scania R Highline silo semitrailer “Offergeld”
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Offergeld Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Release Date | January/February 2015 |