Mercedes-Benz Actros Streamspace curtain canvas semitrailer "Gruber" (I)
Product number:
303378
Listprice:
29,50 €
For over seven decades, Gruber Logistik has been conducting heavy and special transports. The new Mercedes-Benz Actros Streamspace with Lowliner trailer is operated Europe-wide in large numbers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gruber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For over seven decades, Gruber Logistik has been conducting heavy and special transports. The new Mercedes-Benz Actros Streamspace with Lowliner trailer is operated Europe-wide in large numbers.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Gruber |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | March/April 2014 |