Mercedes-Benz Actros Streamspace canvas semitrailer "Willi Betz"
Product number:
159272
Listprice:
27,50 €
After its market launch, the forwarder Betz from Reutlingen is going to operate the new Mercedes-Benz Actros. The all new Streamspace version pulls a 3-axle canvas semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 09/2011 |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After its market launch, the forwarder Betz from Reutlingen is going to operate the new Mercedes-Benz Actros. The all new Streamspace version pulls a 3-axle canvas semitrailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 09/2011 |
| Release Date | November/December 2011 |