Mercedes-Benz Actros StreamSpace 2.5 pick-up trailer "Vöckt"
Product number:
310444
Listprice:
42,95 €
The shipping company Vöckt is based in Geisingen near Villingen-Schwenningen, and focuses primarily on Europe-wide building materials logistics. Herpa realizes a unique edition of a Mercedes-Benz Actros StreamSpace articulated train with a loading crane.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Vöckt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80.9 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Vöckt is based in Geisingen near Villingen-Schwenningen, and focuses primarily on Europe-wide building materials logistics. Herpa realizes a unique edition of a Mercedes-Benz Actros StreamSpace articulated train with a loading crane.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Vöckt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80.9 g |
| Release Date | July/August 2019 |