Mercedes-Benz Actros StreamSpace 2.5 box semitrailer truck “Police Orchestra Bavaria”
Product number:
314398
Listprice:
39,95 €
The police in Bavaria are not only responsible for “music in the penalty box”, music in its most beautiful form is also part of the skill. The police orchestra of the Bavarian police provides for the best sound experiences nationwide. The equipment is transported with this semitrailer to the places of action.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | January/February 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The police in Bavaria are not only responsible for “music in the penalty box”, music in its most beautiful form is also part of the skill. The police orchestra of the Bavarian police provides for the best sound experiences nationwide. The equipment is transported with this semitrailer to the places of action.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | January/February 2022 |