Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 trailer 2-axle, red
Product number:
309899
Listprice:
14,95 €
The new generation of vehicles of the Mercedes-Benz Actros series at Herpa, with internal monitors and cameras on the sides of the vehicle, is complemented by the narrower Actros Streamspace 2.3 cab as 2-axle and 3-axle tractors.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40.1 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new generation of vehicles of the Mercedes-Benz Actros series at Herpa, with internal monitors and cameras on the sides of the vehicle, is complemented by the narrower Actros Streamspace 2.3 cab as 2-axle and 3-axle tractors.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40.1 g |
| Release Date | March/April 2019 |