Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 swapcontainer semitrailer „Alfred Talke“
Product number:
312868
Listprice:
39,95 €
With the latest Mercedes-Benz Actros StreamSpace ‘18 tractor, Herpa realizes a new model of the Talke forwarding company from Hürth. The truck is loaded with a swap container.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.9 g |
| Release Date | January/February 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With the latest Mercedes-Benz Actros StreamSpace ‘18 tractor, Herpa realizes a new model of the Talke forwarding company from Hürth. The truck is loaded with a swap container.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.9 g |
| Release Date | January/February 2021 |