Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 Stöffelliner truck semitrailer "Reinert"
Product number:
305488
Listprice:
36,50 €
Another model of the forwarder Reinert from Schleife is released. This Mercedes-Benz Actros is operated on construction sites and based in the Aachen-area.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reinert Logistics |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 74.2 g |
| Release Date | January/February 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Another model of the forwarder Reinert from Schleife is released. This Mercedes-Benz Actros is operated on construction sites and based in the Aachen-area.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reinert Logistics |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 74.2 g |
| Release Date | January/February 2016 |