Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 silo semitrailer "Talke"
Product number:
302425
Listprice:
29,50 €
The forwarder Talke is Europe-wide one of the leading companies for silo and tank transports. Currently, the Mercedes-Benz Actros Streamspace semitrailer is released with a 30 ft. pressure silo container.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Alfred Talke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / red / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 77 g |
| Release Date | July/August 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Talke is Europe-wide one of the leading companies for silo and tank transports. Currently, the Mercedes-Benz Actros Streamspace semitrailer is released with a 30 ft. pressure silo container.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Alfred Talke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / red / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 77 g |
| Release Date | July/August 2013 |