Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 roll-offmultibucket trailer "Nehlsen Gruppe"
Product number:
303347
Listprice:
27,50 €
Next to the new Mercedes-Benz Econic, this Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 with containers of the Nehlsen group is realized as one-time editionminiature model.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Nehlsen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.4 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to the new Mercedes-Benz Econic, this Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 with containers of the Nehlsen group is realized as one-time editionminiature model.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Nehlsen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 78.4 g |
| Release Date | March/April 2014 |