Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 Jumbo refrigerated semitrailer "EDEKA Querbeet"
Product number:
304894
Listprice:
36,50 €
Another model of the food organization EDEKA is produced. The completely clad trailer and the current Mercedes-Benz Actros Streamspace rigid tractor features a current motif named "Queerbeet".
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EDEKA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Release Date | July/August 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Another model of the food organization EDEKA is produced. The completely clad trailer and the current Mercedes-Benz Actros Streamspace rigid tractor features a current motif named "Queerbeet".
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EDEKA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Release Date | July/August 2015 |