Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 drivers cab with deflector chassis fairing. Content: 2 pcs.
Product number:
083638
Listprice:
12,95 €
With this set of components, you can convert models just the way you like it, thanks to Herpa's easy snap-in technology. This set provides you with two Mercedes-Benz driver's cabins from the Streamspace series.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Teileservice |
| Category | Accesories & Parts |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35.3 g |
| Release Date | September/October 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With this set of components, you can convert models just the way you like it, thanks to Herpa's easy snap-in technology. This set provides you with two Mercedes-Benz driver's cabins from the Streamspace series.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Teileservice |
| Category | Accesories & Parts |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35.3 g |
| Release Date | September/October 2012 |