Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.3 box semitrailer "UPS"
Product number:
311359
Listprice:
39,95 €
The logistics company UPS also uses its vehicles internationally with Mercedes Benz tractors and box trailers. The vehicles are especially conspicuous due to their black rims and their special color scheme.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | UPS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.1 g |
| Release Date | January/February 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The logistics company UPS also uses its vehicles internationally with Mercedes Benz tractors and box trailers. The vehicles are especially conspicuous due to their black rims and their special color scheme.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | UPS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.1 g |
| Release Date | January/February 2020 |