Mercedes-Benz Actros Streampace 2.5 `18 semitrailer "Kleinwächter"
Product number:
312530
Listprice:
39,95 €
Kleinwächter recently procured Mercedes-Benz Actros StreamSpace tractor units, which are already equipped with cameras instead of the familiar exterior mirrors. Herpa realizes this new tractor unit in combination with a large bulk silo trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kleinwächter |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.1 g |
| Release Date | November/December 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Kleinwächter recently procured Mercedes-Benz Actros StreamSpace tractor units, which are already equipped with cameras instead of the familiar exterior mirrors. Herpa realizes this new tractor unit in combination with a large bulk silo trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kleinwächter |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 79.1 g |
| Release Date | November/December 2020 |