Mercedes-Benz Actros STL low-boy semitrailer with load "STL Logistik"
Product number:
310123
Listprice:
59,95 €
Herpa starts a small series of STL Logistik vehicles from Haiger with this Mercedes-Benz Actros SLT low-boy semitrailer truck, which is loaded with a voluminous crate.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | STL Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 50 mm |
| Weight | 147.6 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa starts a small series of STL Logistik vehicles from Haiger with this Mercedes-Benz Actros SLT low-boy semitrailer truck, which is loaded with a voluminous crate.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | STL Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 76 x 50 mm |
| Weight | 147.6 g |
| Release Date | March/April 2019 |