Mercedes-Benz Actros SLT rigid tractor „Max Wild“
Product number:
306584
Listprice:
27,95 €
Herpa releases the recently acquired heavy-load tractor of theconstruction company Max Wild from Berkheim in Baden-Württemberg as one-time Edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Wild |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44.4 g |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa releases the recently acquired heavy-load tractor of theconstruction company Max Wild from Berkheim in Baden-Württemberg as one-time Edition.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Wild |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44.4 g |
| Release Date | November/December 2016 |