Mercedes-Benz Actros SLT rigid tractor "DB Schenker"
Product number:
071307
Listprice:
99,95 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | metal |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 130 x 65 mm |
| Weight | 441.1 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Operator | DB Schenker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | metal |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 130 x 65 mm |
| Weight | 441.1 g |
| Release Date | May/June 2017 |