Mercedes-Benz Actros SLT low boy semitrailer "Kübler"
Product number:
149822
Listprice:
37,45 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kübler Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 70 mm |
| Weight | 281 g |
| Release Date | November/December 2003 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kübler Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 70 mm |
| Weight | 281 g |
| Release Date | November/December 2003 |