Mercedes-Benz Actros SLT ballast trailer "Max Bögl"
Product number:
305990
Listprice:
44,95 €
The construction company Max Bögl nearly owns anyvehicle combination imaginable for the construction and transport area. The new Actros SLT is also operated and is released as six-axle ballast trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Melon |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.9 g |
| Release Date | July/August 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The construction company Max Bögl nearly owns anyvehicle combination imaginable for the construction and transport area. The new Actros SLT is also operated and is released as six-axle ballast trailer.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Melon |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.9 g |
| Release Date | July/August 2016 |