Mercedes-Benz Actros S axle dump semitrailer "Max Bögl"
Product number:
151030
Listprice:
16,41 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 59.2 g |
| Release Date | March/April 2005 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 59.2 g |
| Release Date | March/April 2005 |